Helal Belgesi Nasıl Alınır

Helal Belgesi Nasıl Alınır

Helal Belgesi Nasıl Alınır

Helal belgesi nasıl alınır? Helal belgesi almak için en önemli kural, bu sertifikanın gıda işletmesinde alınması için gerekli şartların yerine getirilmesine dayanmaktadır. Helal üretim ve hizmet şartları yerine getirildiği takdirde tarafsız bir Helal belgelendirme kuruluşunun gözetiminde Helal sertifika almak mümkündür.

Helal Belgesi Nasıl Alınır

Helal Gıda Belgesini Kimler Alabilir?

Helal Gıda Belgesini kimler alabilir?Gıda, ilaç ve kozmetik sektörlerinde faaliyet gösteren firmaların Helal sertifika alabilmeleri için ISO 22000, FSSC, BRC, IFS ve ISO 22716 GMP sertifikalarından birine sahip olmaları gerekmektedir.

Helal gıda sertifikası kim veriyor?

Helal gıda sertifikası kim veriyor? Malezya’dan Helal gıda sertifikası veren gibi özel kuruluşların yanı sıra TSE’den (Din İşleri Yüksek Kurulu tarafından onaylanmış) Helal gıda sertifikası da düzenlenmektedir.

Helal Belgesi Nasıl Alınır

Helal Belgesi Hangi Ürünlerde Kullanılır?

Helal belgesi hangi ürünlerde kullanılır?Helal sertifikası (hijyen, kesim, üretim, sunum, depolama, taşıma, Satış, Satış Sonrası) Helal üretim şartlarına uygun olarak üreten veya satan gıda, kozmetik, temizlik, kimyasal ve İslami hizmet şirketleri için verilen yemek ve hizmet belgesidir. Helal belgesi nasıl alınır gibi konular ile ilgili bilgi edinmek için Google üzerinden sitemize giriş yapabilirsiniz

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.