Rohs Belgesi Nedir

RoHS Belgesi Nedir 2022

Rohs Belgesi Nedir

Rosh belgesi, elektrikli ve elektronik eşyalar üreten firmalar için alınması gereken bir belgedir. Bu belge ile bu firmalar insan sağlığına karşı duydukları özveriyi kanıtlamış olurlar. Bunun ile birlikte rosh belgesi alan firmaların çevreye duyarlı olunduklarına karşı bir görüş içerisine girebiliriz.

RoHS Belgesi Nedir 2022

Bunun dışında bu firmalar çevre koşullarına uygun şekilde üretim yaparlar. Bu kanıya bu belge ile varmak mümkündür.

Tüm bunların dışında rosh belgesi ne sahip firmaların tesislerinde ürün atıklarının geri dönüşümüne imkân sağladıklarını söyleyebiliriz. Tüm bu etmenleri karşılayan firmalar bu belgeyi almaya hak kazanır. Firmalar bu belge ile rekabet gücünü arttırır. Bu her firma kendi piyasasına itibarlarını ve imajlarını yükseltmiş olur. 

Rohs Belgesi Nasıl Alınır

Rohs belgesi nasıl alınır sorusunun cevabını bu yazımızda sizlere sağlayacağız. Son ürün (son ürün ara parçaları da buna dâhildir) numune olarak rohs akredite laboratuarlarına gönderilir. Gerekli analizler ve gerekli testler yapılır.

Gönderilen ilgili ürün içeriğinde herhangi bir yasaklanmış olan maddeler yok ise, ürün rohs belgesi almaya hak kazanır. Tam olarak yasaklanan maddelerin kullanımı dışında, kısıtlı kılınmış olan kimyasalların oranları ölçülmektedir. Bu kısıtlı ürünlerin olması gereken aralıklarda olup olmadığına bakılır. Gerekli analizler ile rapor verilir.

Rohs Belgesi TS EN 62321 Standardı

Rosh belgesi TS EN 62321s tandardı bu belgeyi sağlayabilmek için oldukça önemlidir. Laboratuara gönderilen ürünün TS EN 62321standardına uygun olması son derece önemlidir. Bu şekilde dosya analiz ediliyor ve teknik dosya hazırlanma işlemi gerçekleşiyor.

Kalite Yönetim Sistemi Nedir 2022

Rosh Güvenlik Belgesi

Rosh güvenlik belgesi, insan sağlığının esas alındığı bir programdır. Bu belgeler dünya ticareti içerisinde oynadığı roller ile günümüzde oldukça önemli bir yere sahiptir. Bu belgenin asıl önemli olan noktası ise,  kendi alanın içerisinde bir ilk oluşudur.

Bu belge öncesinde pek çok benzer girişimler olmuştur. Ancak bu alan içerisinde ilk ve tek geniş kapsamlı test çalışmaları Rosh ile gerçekleştir. Şu an en güvenilir bulunan kontrol testi olarak anılmaktadır. Bu gibi içeriklerimize Google aracı ile sitemizden ulaşabilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.